П`ятниця, 05.03.2021, 08:11
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

РМК Богуслав

Меню сайту
Категорії розділу
Психологічна служба [78]
План роботи [1]
Пошук
Вхід на сайт
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

У розділі матеріалів: 79
Показано матеріалів: 1-10
Сторінки: 1 2 3 ... 7 8 »

 На базі Богуславського районного центру дитячої та юнацької творчості 18 грудня 2019 року відбулося засідання районної творчої групи працівників психологічної служби  «Робота практичного психолога та соціального педагога з батьківською громадськістю щодо запобігання та подолання боулінгу в освітньому середовищі».

Переглянути світлини.

Психологічна служба | Переглядів: 85 | Додав: Admin | Дата: 18.12.2019 | Коментарі (0)

 Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Основними завданнями акції «16 днів проти насильства» є привернення уваги громадськості до двох актуальних проблем: запобігання та протидії домашнього насильства та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ та громадських об’єднань задля поєднання зусиль щодо захисту прав людини.

У рамках Всеукраїнської акції в усіх закладах загальної середньої освіти міста Богуслава та району були проведені наступні заходи:

Лінійки «Захисти життя – зупини насильство»

Конкурси малюнків: «Мій улюблений світ без насильства», «Мої права. Погляд дітей», «Стоп насильству», «Ми за світ без насильства», «Ми проти насильства в сім’ї», «Наші долоні проти насильства», «Моє право на життя» колаж «Ми проти жорстокого поводження з дітьми»

Тематичні куточки: «Протидія жорстокому поводженню з дітьми», «Протидія насильству щодо жінок», «Людина – дар, а не товар!»

Анкетування на виявлення насильства в сім’ї та школі: «Що я знаю про насильство?» «Насильство та його прояви в дитячому середовищі» (5-9 кл.)

Лекції «Шкільний булінг», «Гендер – це цікаво!»

Години психолога: «Стоп насильству», «Насильству – ні!», Урок добороти «Дивіться на нас, як на рівних»; виховні години «Хто ж такий волонтер?» «Скажемо НІ рабству», «Що я знаю про свої права?», «Скажемо «ні» насильству в шкільному колективі»

Тренінгові заняття: «Не смійся з мене», «Почуй мене», «Булінг в учнівському середовищі. Як попередити прояви насилля серед підлітків», «Гендер – це цікаво!»

Години спілкування, класні години, виховні бесіди: «Протидія насильству в підліткового середовищі», «Від миру вдома до миру в усьому світі», «Взаємовідносини в сім’ї» «Взаємовідносини в сім’ї», «Куди звернутись з приводу жорстокого поводження та насильства?», «Ти і твої товариші», «Дружба починається з усмішки», «Гуманістична мораль у демократичному суспільстві»

Профілактичні бесіди «Попередження домашнього насильства», «Ми – проти насильства!», «Люди з обмеженими фізичними можливостями – наші друзі», «Насилля в сім’ї, як соціальна проблема», «Люди з обмеженими фізичними можливостями – наші друзі»

Круглі столи «Я маю права, проте – я маю і обов’язки»

Конференції «Профілактика булінгу серед підлітків»

Бібліотечна виставка «Мій улюблений світ без насильства»

Акція «Наші долоні проти насильства» (1-4 кл.)

Перегляд вілеороликів та відеороликів «Розірви коло», «Ми проти насильства»; конкурси творів «Щастя моєї сім’ї»

Виховні бесіди з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом «СНІД – загроза для людства», «Обери життя»

Батьківські лекторії «Протидія різним формам насильства», «Заохочення та покарання дитини в сім’ї».

Також відбулися зустрічі-застереження на які були запрошено інспектор ювенальної превенцїї Доброштан Ю.П. Вона розповіла учням про види домашнього насильства: фізичне; психологічне; економічне; сексуальне. Також Юлія Петрівна розповіла про те, що потрібно робити у випадку насильства у сім’ї; куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства у сім’ї та як зберегти себе від насильства. Присутні переглянули презентацію, яка змусила їх задуматися над власною поведінкою та поведінкою товаришів у суспільстві.

Безумовно, подолання такого негативного явища як насильство в родині можливе лише за умови об'єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина. Кожен з нас має сказати "Ні!" насиллю у власній родині. Адже сім'я - це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.

Переглянути світлини.

Психологічна служба | Переглядів: 101 | Додав: Admin | Дата: 10.12.2019 | Коментарі (0)

 22 листопада 2019 року на базі Богуславського КДНЗ (ЦРД) № 1 «Малятко» відбулося засідання Школи становлення молодого фахівця психологічної служби з теми «Психолого-педагогічний та соціальний супровід сімей різних типів»

Ткаченко Леся Анатоліївна, методист-психолог районного методичного кабінету відділу освіти Богуславської РДА ознайомила всіх присутніх із планом та метою проведення засідання, а також розкрила питання «Психологічна характеристика сучасної сім’ї».

Підопригора Юлія Анатоліївна, практичний психолог та соціальний педагог Мисайлівської гімназії підготувала змістовну доповідь на тему: «Осолдивості формування негативних проявів у поведінці дошкільників, що зумовлені неправильними типами сімейного виховання».

Учасники семінару взяли участь у практичному: «Як зрозуміти дитину», яке підготувала та провела Педченко Тетяна Володимирівна, практичний психолог Богуславського КДНЗ (ЦРД) № 1 «Малятко»

Учасники засідання підвели підсумки роботи та виробили рекомендації.

Переглянути світлини.

Психологічна служба | Переглядів: 86 | Додав: Admin | Дата: 25.11.2019 | Коментарі (0)

 25 жовтня 2019 року на базі Богуславського ліцею № 2 відбулося засідання для працівників психологічної служби з теми: «Формування сучасного освітнього середовища в умовах Нової української школи».

Ткаченко Леся Анатоліївна, методист-психолог районного методичного кабінету відділу освіти Богуславської РДА ознайомила всіх присутніх із планом та метою проведення засідання, а також розкрила питання «Ефективна взаємодія практичного психолога, соціального педагога, вчителя і батьків в умовах Нової української школи».

Соціальний педагог Богуславського академічного ліцею № 1 Олексієнко Оксана Миколаївна підготувала змістовну доповідь на тему: «Роль психолога та соціального педагога в НУШ».

А соціальний педагог Богуславського ліцею № 2. Сироїд Наталія Леонідівна підготувала доповідь на тему: «Соціально-педагогічна робота в конфліктний та постконфліктний період в закладі середньої освіти».

Учасники семінару взяли участь у занятті з елементами тренінгу: «Соціалізація – основа успішного розвитку особистості», яке підготувала та провела Тігашова Надія Анатоліївна, практичний психолог Богуславського ліцею № 2.

Учасники засідання підвели підсумки роботи та виробили рекомендації.

Переглянути світлини.

Психологічна служба | Переглядів: 98 | Додав: Admin | Дата: 28.10.2019 | Коментарі (0)

 18 жовтня відзначався Європейський день боротьби з торгівлею людьми, започаткований Європарламентом у 2007 році. Протидія цьому ганебному явищу є основним завданням сьогодення. Жертвою торгівлі людьми може стати кожен, а знання – ефективний інструмент протидії.

Щоб привернути увагу, розповісти про ризики, на які наражаються українці, у закладах загальної середньої освіти Богуславського району пройшли заходи (виховні години, тренінгові заняття, круглі столи, перегляд інформаційних відеороликів) щодо протидії торгівлі людьми. Мета заходів – підвищити рівень поінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорити причини, форми та ознаки цього явища.

У Богуславському академічному ліцеї № 1 відбулася зустріч старшокласників з представником ювенальної превенції Доброштан Ю. П. та перегляд фільму «Життя на продаж».

Психологічна служба Богуславського ліцею № 2 ознайомила старшокласників з проблемою торгівлі людьми, основними способами втягнення дітей в торгівлю людьми, як уникнути цієї проблеми.

У Богуславському НВО «Ліцей №3-МАН» був проведений тренінг протидії торгівлі людьми та учні переглянули фільм «Життя на продаж».

Учні Вільхівецької філії ОНЗ Іванівського навчально-виховного комплексу «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок» переглянули відео «Запобігання торгівлі людьми та експлуатація дітей», прийняли участь у флешмобі «Скажи «Стоп» торгівцям людьми».

Учні 8-9 класів Тептіївського НВК«ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок» переглянули фільм на тему «Скажи «СТОП» торгівлі людьми» та взяли участь у проведенні круглого столу «Торгівля людьми – грубе порушення прав громадян». Під час круглого столу старшокласники звернули увагу на загрози, пов’язані з торгівлею людьми, що робити, якщо потрапив у біду. А для учнів 5-6 класів проведена виховна година «Незнайомі люди. Правила поведінки». В ході проведення заходу учні зрозуміли, що поняття «торгівля людьми» охоплює широке коло соціальних явищ. Предметом торгівлі може бути будь-яка особа незалежно від статі та віку.

В Бранепільському НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок» учні 8-9 класів до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми переглянули та обговорили кінофільм «Станція призначення – життя», а з учнями 1-6 класів проведена бесіда «Життя – дар, а не товар».

У Киданівському НВК проведено виховну годину на тему «Життя на продаж».

В Ісайківському НВК для учнів 7-8 класів проведено заняття з елементами тренінгу «Торгівля людьми – ганебне явище сучасності», учні 9 класу переглянули і обговорили відеофільм «Запобігання торгівлі людьми та експлуатація дітей». Виготовлені пам’ятки для учнів 5-8 класів.

У Мисайлівському НВК проведена виховна година «18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми» для учнів 9 класу.

У Хохітвянському НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів-дитячий садок» для учнів 7-9 класів проведена інформаційна година «Код – 527» та перегляд фільму «Життя на продаж» та його обговорення.

В Богуславському ЦДЮТ проведена бесіда «Правила поведінки з незнайомими людьми» для дітей, які відвідують гурток «Комплексний розвиток дошкільнят».

Переглянути світлини.

Психологічна служба | Переглядів: 104 | Додав: Admin | Дата: 24.10.2019 | Коментарі (0)

 Інформація про проведені заходи в рамках Всеукраїнського тижня з протидії булінгу в навчальних закладах Богуславського району

Під час Всеукраїнського тижня з протидії булінгу в Богуславському районі в рамках просвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я маю право!» відбулися правопросвітницькі заходи, спрямовані на інформування всіх учасників освітнього процесу про поняття булінгу (цькування), встановлення адміністративної відповідальності за його вчинення, формування нетерпимості до цього явища в суспільстві. До участі долучились ліцеї міста та навчальні заклади району.

З 16.09 по 20.09.2019 року в Богуславському академічному ліцеї №1 були проведені: години спілкування для учні 1-4 класів «Досить цькувати, давай товаришувати», 5-8 класів – «Що таке булінг та як його розпізнати?», для 8-9 класів «Не давай булігну шанс», для 10-11 класів «Викресли булінг зі свого життя». Соціальною службою здійснено анкетування ліцеїстів 5-9 класів на тему «Булінг і його прояви», оформлений просвітницький куточок «Стоп булінг».

В Богуславському ліцеї №2 відбулися просвітницькі заходи, спрямовані на інформування дітей, їх батьків, учителів та інших учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування).

В Ісайківському НВК проведені тренінгові заняття: «Спілкування: Я та інші» (7 клас), «Яскраві події мого життя» (5 клас) та анкетування «Булінг та його прояви в підлітковому віці» для учнів 8-9 класів, а учні молодшої школи переглянули мультфільм «Баранець»

В ОНЗ Іванівський НВК в шкільній бібліотеці була проведена виставка «Зупинимо булінг разом». Учні переглянули ряд відеороликів: «Як Нік Вуйчич боровся з булінгом у своєму житті», «З яких слів потрібно почати діалог під час булінгу в школі», «Я проти булінгу», також були проведені виховні бесіди: «Булінг. Не роби вигляд, що не бачиш», «Які у мене цінності». Під час проведення тренінгу «СТОП БУЛІНГ» учні виконували вправи: «Булінг чи піддражнювання», «Рука допомоги»; передивилися відео «Камінь, ножиці, папір». Наприкінці заняття діти погодились, що тема булінгу дуже актуальна в сучасному житті і намагалися розробити стратегії боротьби з булінгом, а також назвали всіх, до кого можна звертатися за допомогою у разі булінгу.

Вільхівецька філія ОНЗ Іванівський НВК провела низку заходів: «Вчимося бути добрими людьми» для учнів 1-4 класів, тренінг «Булінг в школі. Як його розпізнати?» для учнів 5-7 класів, захід з переглядом відео «Стоп секстинг» для учнів 8-9 класів.

В Бранепільському НВК розповсюджено серед учнів 1-9 класів листівки на тему «Не стань жертвою булінгу» та проведені батьківські збори «Шкільний булінг. Якщо ваша дитина стала його жертвою».

з 7 жовтня по 11 жовтня 2019 року в Саварському НВК був проведений тиждень «СТОП БУЛІНГ!!!». Проведені: лінійка «Протидія булінгу в шкільному середовищі», відео-презентація «Булінг в школі. Як його розпізнати», тренінгове заняття «Профілактика булінгу в учнівському середовищі» (5-11 класи), виховні години для учнів початкових класів «Змінюй в собі негативне ставлення до інших» та учнів 5-11 класів «Допоможи собі рятуючи інших». Складені поради «Як допомогти дітям упоратися з булінгом».

В Шупиківському НВК з 16.09 по 20.09 були проведені виховні заходи. Діти ознайомились як можна захистити себе та свої права, не порушуючи прав інших, з актами законодавства з питань запобігання всім формам насильства у сім’ї. Свої думки та почуття діти передавали за допомогою тематичних малюнків «Права людини», «Ми проти насилля». Класні керівники на батьківських зборах розглянули питання основ людських стосунків.

Практичний психолог Богуславського КДНЗ (ЦРД)№1 «Малятко» Педченко Т. В. разом з педагогами застосовують терапевтичні казки для дошкільників. Терапевтичні казки допомагають дітям впоратися зі страхами й тривогами, виправити негативні риси і вивчити соціально прийнятні способи виявлення власних емоцій. В процесі роботи педагоги підбирають та створюють казки відповідно до потреб кожної дитини. Після перегляду яких діти «вбудовують» послання у свій життєвий сценарій. Діти завжди просять повторити їм ці казки кілька разів. Саме так відбуваються глибокі зміни в душах дітей.

Переглянути світлини.

Психологічна служба | Переглядів: 106 | Додав: Admin | Дата: 17.10.2019 | Коментарі (0)

 27 вересня 2019 року на базі Богуславського академічного ліцею № 1 відбулося засідання Школи становлення молодого фахівця психологічної служби з теми «Ведення професійної документації фахівців психологічної служби»

Ткаченко Леся Анатоліївна, методист-психолог районного методичного кабінету ознайомила всіх присутніх із вимогами до складання та написання річного плану роботи практичного психолога та соціального педагога.

Практичний психолог Ведмеденко Тетяна Анатоліївна та соціальний педагог Олексієнко Оксана Миколаївна Богуславського академічного ліцею № 1 поділись досвідом ведення документації в своєму навчальному закладі.

Після плідної праці, Ткаченко Леся Анатоліївна провела релаксаційну вправу за допомогою метафоричних карт.

Також були надані методичні рекомендації щодо ведення професійної документації фахівців психологічної служби згідно Листа МОН України № 1/9-477 від 24.07.2019 р. «Про типову документацію працівників психологічної служби у системі освіти України».

Переглянути світлини.

Психологічна служба | Переглядів: 99 | Додав: Admin | Дата: 01.10.2019 | Коментарі (0)

 26 квітня 2019 року на базі Богуславської ЗОШ І-ІІІ ступені № 2 відбулося засідання Школи становлення молодого фахівця психологічної служби з теми «Професійна діяльність соціального педагога та практичного психолога щодо профілактики виникнення конфліктних ситуацій серед учасників освітнього процесу».

Ткаченко Леся Анатоліївна, методист-психолог районного методичного кабінету ознайомила всіх присутніх із планом та метою проведення засідання, а також розкрила питання «Профілактика конфліктів в умовах освітнього процесу».

Практичний психолог Богуславської ЗОШ І-ІІІ ступені № 2 Тігашова Надія Анатоліївна підготувала змістовну доповідь на тему: «Професійна діяльність соціального педагога та практичного психолога щодо вирішення проблеми конфліктності в освітньому середовищі».

Всі учасники засідання взяли участь у тренінговому занятті «Конфлікти та шляхи їх вирішення», яке підготувала та провела Педченко Тетяна Володимирівна, практичний психолог КДНЗ (ЦРД) № 1 «Малятко» м.Богуслава.

Учасники засідання підвели підсумки роботи та виробили рекомендації.

Переглянути світлини.

Психологічна служба | Переглядів: 153 | Додав: Admin | Дата: 27.04.2019 | Коментарі (0)

 22 березня 2019 року на базі Дибинецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок» відбувся семінар-практикум для працівників психологічної служби з теми: «Психолого-педагогічні умови забезпечення життєдіяльності дитини в навчальному закладі».

Ткаченко Леся Анатоліївна, методист-психолог районного методичного кабінету ознайомила всіх присутніх із планом та метою проведення засідання, а також дала «Методичні рекомендації по роботі з дітьми, які потребують підвищеної уваги та опинилися в складних життєвих обставинах».

Соціальний педагог Богуславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступені № 3 - гімназія» Карпенко Віталій Володимирович підготував презентацію та доповідь на тему: «Забезпечення захисту прав і свобод дітей, створення належних соціально-психологічних умов для комфортного освітнього середовища та захисту честі і гідності учнів, вихованців, студентів».

Учасники семінару відвідали відкрите заняття з елементами тренінгу за темою: «Обережно – злочин!» для учнів 7 класу, яке підготувала та провела Шнуренко Наталія Василівна, практичний психолог Дибинецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок». Для актуалізації опорних знань тренер використовувала музичний супровід, демонструвала мультфільми. В обговоренні всі учні класу охоче прийняли участь.

Соціальний педагог Богуславської спеціалізованої школи № 1 Олексієнко Оксана Миколаївна підготувала змістовну доповідь на тему: «Особливості навчання дітей і підлітків основ особистої безпеки. Аналіз загроз для дітей і вчителів, превентивні заходи, зв’язок боулінгу з інцидентами масових розстрілів у школах».

Учасники семінару-практикуму підвели підсумки роботи та виробили рекомендації.

Переглянути світлини.

Психологічна служба | Переглядів: 182 | Додав: Admin | Дата: 25.03.2019 | Коментарі (0)